Enamik üheteistkümnest tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kirjale vastanud ministeeriumist ja põhiseaduslikust institutsioonist ütles, et on põhimõtteliselt valmis vähenenud töövõimega inimesi palkama ning tegema selle nimel pingutusi, teatas sotsiaalministeerium BNS-ile. Osa asutusi tõi välja juba praeguseks reaalselt astutud samme või väljendas valmisolekut kohandada tulevikus töökohad vähenenud töövõimega töötajate vajadustele vastavaks, näiteks tagada ligipääs ratastooliga.
„Tänan kõiki üleskutsele vastanuid ning kutsun ka teisi tööandjaid üles mõtlema vähenenud töövõimega inimeste palkamisele,“ kommenteeris saadud tagasisidet tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Kindlasti ei ole meie eesmärk paisutada avalikku sektorit. Soovime, et asutused korraldaksid oma töö selliselt, et tulevikus vabanevatele töökohtadele oleks võimalik edukalt kandideerida ka erivajadustega inimestel,“ lisas ta.
See eeldab ministri sõnul lisaks töökohtade kohandamisele asutuste personalipoliitika üle vaatamist, et kvalifikatsioonilt võrdsete kandidaatide puhul eelistataks vähenenud töövõimega inimesi. Samuti tuleks võimaldada inimestel vastavalt nende töövõime piirangutele täita tööülesandeid paindlikult ning rõhutada konkreetse töökoha sobivust töökuulutustes.
Ossinovski palus oktoobri alguses teistele ministeeriumidele, põhiseaduslikele institutsioonidele ja riigihalduse ministrile saadetud kirjas esitada plaani, kuidas kavandavad nad ja kohalikud omavalitsused võtta lähiaastatel tööle vähenenud töövõimega inimesi.
Kirjadele tulnud vastustest sai ministeerium ülevaate hetkeseisust ministeeriumides, nende haldusalas ja institutsioonides ning nende esialgsest valmisolekust valitsuse tuhande töötaja eesmärki täita, tagasiside alusel kavandatakse edasised tegevused.