Tööinspektsiooni pressiesindaja teatas BNS-ile, et töövaidluskomisjonid peavad ka mujal Eestis väljasõiduistungeid ja sarnane süsteem toimib edukalt juba hulk aastaid Rakveres, Paides, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval, Põlvas, Viljandis ja Valgas.
Tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Meeli Miidla-Vanatalu sõnul täpset ajaplaani väljasõiduistungiteks ei saa koostada, vaid see oleneb laekunud avalduste arvust ning kavandatavate istungite aegadest. "Näiteks Hiiumaal käis alaliselt Saaremaal asuv töövaidluskomisjon eelmisel aastal istungeid pidamas vaid neljal päeval,“ lisas ta.
Töövaidluste lahendamise kättesaadavus pressiesindaja teatel ei vähene. Paberil avaldusi on nii Narvas kui ka Võrus võimalik esitada inspektsiooni kohalikes esindustes. Dokumente on võimalik saata ka postiga tähtkirjana töövaidluskomisjoni asukohta või elektrooniliselt, digitaalselt allkirjastatuna. Küsimuste tekkimisel saab suhelda ka telefoniga.
Ümberkorralduse eesmärk on olemasolevaid ressursse võimalikult efektiivselt kasutada ning luua viies töövaidluskomisjon Tallinna, kus vaidluste arv on 2013. aastal kasvanud 17,5 protsenti võrreldes 2012. aastaga. Samal perioodil on Ida- ja Lääne-Virumaa piirkonnas töövaidluste arv langenud 24,4 protsenti ja Lõuna-Eestis 22,4 protsenti.
Kokku lahendasid möödunud aastal töövaidluskomisjonid üle Eesti 2965 töövaidlust.