„Peame riigi tasandil väga konkreetselt vastu võtma otsuse, kas me tahame, et inimesed elaksid maal,“ ütles Palo. „Euroopa Liidu vahendite abil on ehitatud seltsimaju ja püstitatud külakiikesid, kuid need ei hoia inimesi siin, kui neil tööd ei ole. Pigem peaks toetusvahendeid enam suunama hoopis tegevustesse, mis toetavad töökohtade loomist.“
Palo sõnul tuleb kohalikele omavalitsustele anda kohustus ja õigus tegelda ettevõtluskeskkonna arendamisega. „Täna on see iga omavalitsuse enda valik, kui oluliseks ta ettevõtlust peab ja kas tal selleks ka raha on. Kuid see peab olema omavalitsuse kohustus, mille täitmiseks peaks riik ka vahendeid andma. Võita on sellest kõigil,“ ütles minister.
„Teiseks on viimane aeg alustada avatud diskussiooni võimalike regionaalset arengut toetavate maksuerisuste teemal,“ ütles Palo. „Millised maksupoliitilised vahendid need on, on kokkuleppe küsimus. Selge on aga see, et maksupoliitika abil on inimeste käitumist kõige lihtsam suunata. Kuid ettevõtjale peab tootmise, arenduskeskuse või kontori asukoha valikul olema Tallinna piirkonnale ka reaalne, majanduslikult samaväärne alternatiiv.“
Minister Urve Palo viibis 11.–12. augustil Läänemaad, kus külastas ettevõtteid PKC Eesti, Cipax Eesti ja Uninax, kohtus Saarte Liinide, Nordkalki ja K-Met juhtide, kohalike turismiettevõtjate, Haapsalu linnapea, Lääne maavanema ja Läänemaa omavalitsuste esindajatega.