Mis on eelnõu eesmärk?
Toetuse andmise eesmärk on ergutada välisvärbamist info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ametikohtadele, kuhu Eestist on raske või keeruline töötajaid leida.
Keda eelnõu mõjutab?
Eelnõu mõjutab Eesti ettevõtteid, kus töötavad IKT-spetsialistid.
Kes hakkab taotlusi väljastama?
Taotlusi hakkab vastu võtma ja väljastama Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).
Mis on olulisemad tingimused toetuse saamiseks?
- Antud toetus on mõeldud kulude katmiseks, mis on tulenenud konkreetse IKT-spetsialisti värbamisel – näiteks välisportaalides töökuulutuste jagamine ja tööandja tutvustamine; keelekursuste finantseerimine; kohanemise, majutuse ja ümberasumisega seotud kulud (lennupiletid, elukoha üür); riigiga tutvumiseks külastusreis; kohanemise toetamiseks personalijuhi või kaastöötaja täiendav tööaeg.
- Toetuse summa ühe värvatud IKT-spetsialisti kohta on 2000 eurot. Maksimaalselt saab üks äriühing taotleda toetust oma vähese tähtsusega abi vaba jäägi ulatuses (s.o. kuni 200 000 eurot).
- Taotleja ja värvatud IKT-spetsialisti, kelle kohta toetust taotletakse, vaheline tööleping peab olema kehtiv ning sõlmitud tähtajatult või kehtima tähtajaliselt vähemalt 12 kuud alates lepingu sõlmimise hetkest. Samuti peab leping olema sõlmitud viimase 12 kuu jooksul enne taotluse esitamist ning mitte varem kui 1. oktoobril 2017. a.
- Värvatud IKT-spetsialisti töölepingu järgne brutokuutasu peab olema vähemalt 1500 eurot.
- Taotleja poolt välisriigist värvatud IKT-spetsialist ei tohi vähemalt viie aasta jooksul enne taotleja juurde tööle asumist olla Eestis õppinud ega töötanud.
- Taotleja peab olema tasunud värvatud IKT-spetsialistile tehtud väljamaksetelt sotsiaalmaksu vähemalt viie kuu jooksul vahetult enne taotluse esitamist.
Millal määrus jõustub?
Määrus jõustub üldises korras, see tähendab kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist. Eeldatavasti jõustub määrus selle aasta jooksul.