Lisaks kollektiivse koondamise protsessi algatamisele Eestis on kontsern alustanud täiendavat kollektiivse koondamise protsessi ka Lätis, teatas Tallink.
Kokku puudutab restruktureerimine kuni 2500 Tallink Grupi töötajat kõigis riikides, kelle töö võib saada ühel või teisel moel mõjutatud.
Töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool ütles BNS-ile, et esmase teate põhjal puudutab koondamine Eestis kokku 400 inimest kolmes ettevõttes. Koondamise tähtajaks on detsember.
Kool täpsustas, et kollektiivse koondamise protsess algab esmase teatega, millele järgnevad läbirääkimised ja lõplik teade. Kolmapäeval laekus töötukassale kolm esmast teadet, mis puudutavad OÜ TLG Hotelsi 225 töötajat, AS Tallink Duty Free 75 töötajat ja AS Tallink Grupi 100 töötajat.
Tallink Grupi kommunikatsioonijuht Katri Link täpsustas BNS-ile, et teavitused, mis lähevad sel nädalal töötukassale, puudutavad kokku 1000 kuni 1500 Eesti töötajat.
Tallink Grupi Soome tütarettevõtte, Tallink Silja OY töötajaskonnast on suur hulk hetkel palgata puhkusel ning jäävad praeguse seisuga jätkuvalt palgata puhkusele kas osaliselt või täielikult.
Palgata puhkusel on mingis ulatuses kõik Tallink Silja OY 1200 kalda- ja meretöötajat, sealhulgas ettevõttele kuuluva kahe Soome lipu all opereeriva laeva, Silja Serenade ja Baltic Princess’i meeskonnaliikmed.
Viirusnäitajate järjekordne halvenemine, meie koduturgude erinev lähenemine reisipiirangutele, infomüra Soome meedias, mis on piletimüüki tugevalt pärssinud ja riiklikke toetusi puudutavate täiendavate otsuste puudumine erinevates tegevusriikides, on viinud meid selleni, et jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb tegevusi veelgi enam optimeerida,
ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.
"Juhul, kui toetusotsused tehakse riikide poolt kiiresti või turuolukorra muutudes, oleme valmis koheselt ka oma tänased plaanid ja otsused üle vaatama ulatuses, mida toetusotsused võimaldavad, ja valmis koondatud inimesed võimalusel tagasi tööle võtma," lisas Nõgene.