09.10.2023 Esmaspäev

Töötukassa toetab edaspidi eelkõige nende ametite omandamist, kus on töötajatest puudus

28. septembril kinnitas Vabariigi Valitsus uue tööhõiveprogrammi aastateks 2024-2029, mis toob kaasa mitmeid muutusi tööturukoolituse korralduses. 

Töötukassa rahastab edaspidi eelkõige neid koolitusi, mis valmistavad ette töötamiseks ametites, kus on töötajatest puudus.
Töötukassa rahastab edaspidi eelkõige neid koolitusi, mis valmistavad ette töötamiseks ametites, kus on töötajatest puudus. Foto: pixabay

Muutuse eesmärk on rahastada eelkõige koolitusi, mille läbimisel omandatakse oskused, mis parandavad oluliselt inimese tööalast konkurentsivõimet või toetavad karjääripööret.

Töötukassa rahastab edaspidi eelkõige neid koolitusi, mis valmistavad ette töötamiseks ametites, kus on töötajatest puudus. Rahastatavate koolituste valikul lähtutakse Kutsekoja tööjõuvajaduse uuringutest, riigi strateegilistest ja valdkondlikest arengukavadest, tööjõuvajadusega seotud statistikast ja muust asjakohasest infost tööjõu- ja koolitusvajaduse kohta. Üldjuhul peab tööturukoolituse kestus olema vähemalt 26 akadeemilist tundi ning koolitus peab lõppema õpiväljundite hindamisega.

Töötavatele inimestele, kes soovivad oma oskusi tööturukoolitusel täiendada, taastatakse töötuskindlustussüsteemi panustamise nõue. Koolitusel osalemiseks peab inimesel olema töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud taotluse esitamisele eelneva 36 kuu jooksul.

Loetelu rahastatavatest koolitustest koostab kord aastas töörühm, kuhu kuuluvad töötukassa, majandus- ja ommunikatsiooniministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad. 2024. aastal rahastatavate koolituste loetelu avalikustatakse novembri alguses.

Uue tööhõiveprogrammiga saab tutvuda siin.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255