Töötasu jätkutoetust saab taotleda ettevõte:
- mille käive või tulu on 2021. aasta märtsis langenud vähemalt 50% võrreldes perioodiga detsember 2019 kuni veebruar 2020. Arvutatakse ettevõtte selle perioodi kuu keskmine käive või keskmine tulu;
- mille suhtes ei ole algatatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust ning taotlemise hetke seisuga puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud.
Toetust makstakse nende töötajate eest:
- kellele ei ole kokkulepitud mahus tööd anda või kelle töötasu on vähendatud;
- kellel on taotluse esitamise ajal kehtiv töösuhe ning kelle tööle asumise kuupäev töötasu jätkutoetust taotleva tööandja juures on hiljemalt 1. oktoober 2020.
Töötukassa kompenseerib tööandjale 60 protsenti töölepinguga töötaja varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 1000 eurot kuus (bruto). Sellele lisandub toetuse summalt arvestatud sotsiaalmaks ja tööandja töötuskindlustusmakse.
Tööandja ise on kohustatud maksma töötajale brutotöötasu vähemalt 200 eurot. Toetuse summa kantakse tööandja pangakontole ja on ette nähtud töötajatele palga maksmiseks.
Töötukassa makstava jätkutoetuse töötasu osa ja tööandja makstav töötasu kokku ei tohi ületada töötaja 2021. aasta märtsikuu töötasu.
Maksu- ja Tolliameti andmetele toetudes kontrollib töötukassa, kas tööandja on töötaja eest küsitud toetuse ja omaosaluse ka töötajale tasunud.
Ettevõte ei tohi toetust saanud töötajaid 31. maini 2021 koondada.
Toetust saavad ka füüsilisest isikust ettevõtjad, kelle ettevõtlustulu oli 2020. aastal 50 protsenti väiksem kui 2019. aastal. FIE toetuse suurus on 584 eurot.
Tegemist on ühe kuu pikkuse toetusmeetmega.
Jätkutoetuse taotlusi saab esitada alates 1.04.2021 kuni 3.05.2021 ainult e-töötukassas .
Lisainformatsiooni saab töötukassa infotelefonil 15501