Tegemist oli niinimetatud valgusfooriseirega, mille käigus määrati asutustele valgusfoori värvid vastavalt sellele, kuidas on avaliku sektori asutuste veebilehtedel avalik teave esitatud. Vaadati, kas avaliku teabe seadusega ettenähtud informatsioon on kodulehel leitav ning kas teave on leitav ka kasutajasõbralikul moel. Rohelise tule said 71, kollase 132 ja punase 12 omavalitsust. Roheline foorituli määrati asutusele, mis saavutas 8–10 punkti, 5–7,5 punkti saanud pälvisid kollase tule ning punase tule said need, mille skoor jäi 0–4,5 punkti vahele. Ühegi punktita ei jäänud ükski omavalitsus, ütles BNS-ile andmekaitse inspektsiooni järelevalveosakonna peainspektor Elve Adamson.
"Kindlasti ei ole see mõeldud karistusena, vaid tähelepanu juhtimise ja ennetustööna, sest mida rohkem on teavet võrguleheküljel, seda vähem on omavalitsustel vaja teabenõuetele vastata ja see teeb ka asutuse elu lihtsamaks," rääkis Adamson, kelle sõnul oli eesmärk juhtida tähelepanu nendele puudustele, mille tõttu tavakasutaja ei leia kodulehelt infot. "Tihti vaatavad asutused seestpoolt, et võrgulehel on kõik korras, aga nad ei ole käinud seda väljastpoolt vaatamas. Mõned lingid näiteks ei avane või mõni teave ei ole üldse võrgulehele kuvatud."
Seire tulemustest pole aga võimalik järeldusi teha, kas punase ja kollase tule saanutel jäi vajaka IT-võimekusest või oli tegu tehniliste probleemidega. Andmekaitse inspektsioon andis omavalitsustele teada puudustest ja ootab neilt selle kohta ka tagasisidet. Järgmisel aastal on Adamsoni sõnul samuti plaanis seire korraldada, aga esialgu pole veel otsustatud kas jälgima hakatakse kohalikke omavalitsusi, maavalitsusi või riigiasutusi.