Justiitsministeerium: huvide deklaratsioonid tuleb esitada 31. maiks
Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul toimus aasta alguses huvide deklaratsiooni registri uuendamisel vilgas toimetamine, et kohalike omavalitsuste volikogude valimiste ja haldusreformi tulemusel tekkinud uued volikogu ja valitsuse liikmed registrisse kirja saaksid. „Tänavu on justiitsministeeriumi kui valdkonda koordineeriva asutuse jaoks erilise tähelepanu all just uued kohalikud omavalitsused. Seetõttu teostasid kolleegid justiitsministeeriumis tänavu veebruaris registris kohalike omavalitsuste andmekoosseisude osas pistelise ülevaatuse. Selle tulemusel pöördusime 40 kohaliku omavalitsuse poole, kellel palusime deklarantide andmed üle vaadata. Neist lõviosa on parandused juba ka sisse viinud ja selle eest soovin omavalitsusi hea koostöö eest tänada,“ ütles Reinsalu.
„Ühtlasi panen omavalitsustele südamele, et ministeeriumil puudub tehniline võimalus ja voli, millega kohalike omavalitsuste eest pädeva asutuse rolli täita ja oma asutuse andmete korrektsuse tagamine on omavalitsuste auasi. Eriti tunnustan neid ametiasutusi, kes omalt poolt sellesse panustavad, et nende töötajad oskaksid huvide konflikte vältida ja korruptsiooni ennetada. Korruptiivse tegevuse üldine vähendamine algab iga inimese eetilistest tõekspidamistest ja teadmistest, kuidas korruptsiooni tõrjuda,“ märkis justiitsminister.
Korruptsioonivastase seaduse järgi peavad huvide deklaratsiooni esitama veel president, riigikogu liige, valitsuse liige, kohtunik, riigikontrolör, õiguskantsler, Eesti Panga juhtorgani liige, presidendi kantselei direktor, riigikogu kantselei direktor, valitsusasutuse juht, ministeeriumi kantsler ja riigikantselei direktor.