Oktoober on Euroopa Liidus kuulutatud küberturvalisuse kuuks, edastas Vaata Maailma Sihtasutuse kommunikatsioonijuht. NutiKaitse 2017 korraldab sel ajal mobiil-ID teavituskampaania, sest nutiseadmetes on mobiil-ID turvaline viis enda tuvastamiseks ja digiallkirja andmiseks.
Kampaanias osalevad NutiKaitse 2017 algatuse partnerid Sertifitseerimiskeskus, Riigi Infosüsteemi Amet, Swedbank, SEB, EMT, Elion, Elisa ja Tele2. Lisaks osalevad kampaanias mitmed erafirmad ja avaliku sektori organisatsioonid nagu Eesti Energia, Imatra Elekter, LHV, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, maksu- ja tolliamet, töötukassa, politsei- ja piirivalveamet, põllumajandusministeerium, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Nordea, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, CV-online, Microsoft Eesti, Kaugtöö Ühing, Mõttekoda Praxis, Teeme Ära Minu Eesti, Valge Klaar.
"Kutsume kõiki nutiseadmete kasutajaid vahetama tavalise SIM-kaardi mobiil-ID võimalusega SIM-kaardi vastu oma mobiilioperaatori juures. Nutiseadmete kasutuselevõtt on olnud kiires tõusujoones ja enamus nutiseadmete kasutajaid leiavad varem või hiljem tee rakenduste juurde, mis eeldavad isikutuvastamist või digiallkirja andmist,” märkis NutiKaitse 2017 koordinaator Kristi Kivilo. “Nutiseadmed on muutumas inimestele peamiseks digitaalseks vahendiks ning Mobiil-ID annab võimaluse Eesti e-teenuseid nutiseadmetes mugavalt ja turvaliselt kasutada,” lisas ta.
Mobiil-ID on riiklikult tunnustatud digitaalne isikutunnistus, mis töötab nii tahvelarvutis, nutitelefonis kui ka arvutis ja kõnetelefonides. Nii nagu ID-kaardi abil, saab ka mobiil-ID abil end elektroonilistes keskkondades tuvastada ja digiallkirju anda ning e-hääletada. Mobiil-ID kasutamine on kaitstud PIN-koodidega ning andmevahetus mobiiltelefoni ja e-teenuse keskkonna vahel toimub üle krüpteeritud lahenduse.