2020./2021. õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot, intressimäär on viis protsenti laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära, 1250 euro ulatuses.
„Eesti inimeste kasvav heaolu, samuti riiklike toetuste ja stipendiumite süsteem on viimastel aastatel teinud kõrgharidust materiaalselt kättesaadavamaks. Samas on teatud sihtgrupile, näiteks tasulist kõrgharidust omandavatele ja välismaal õppivatele õppuritele, samuti ka madalama sissetulekuga peredest pärit üliõpilastele, õppelaen kõrghariduse omandamiseks väga vajalik, aidates tasuda õppemaksu või muid õpingutega seotud kulutusi. Õppelaen suurendab võimalusi kõrghariduse omandamiseks ja õpingutele keskendumiseks ning annab seeläbi panuse ettevõtlikke noorte arengusse,“ kommenteeris SEB erasegmendi juht Triin Raudsepp.
Õppelaenu saab taotleda Eesti kõrgkooli astunud või juba õppiv Eesti kodanik, samuti aga pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud. Õppelaenu saamiseks on vaja kas kahe Eesti kodaniku, pikaajalise või alalise elamisloaga isiku käendused või hüpoteek Eestis asuvale eluasemekinnisvarale, mis kuulub õppijale, tema abikaasale või lähisugulasele. Kinnisvara sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.
SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 11. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.