Eesti saatkonnale Lissabonis andsid Maroko ametivõimud teada 28. juunil, et kõik väljaandmiseks vajalikud allkirjad on olemas.
Eesti politsei on saatnud Maroko politseile kuupäevad, millal naine Eestisse tuua, kuid neile ei ole veel Maroko politsei poolt kinnitust saadud.
Koostöö Eesti ja Maroko vahel on olnud uudne, kuna riikidel ei ole varasemalt olnud isikute väljaandmisega seotud kokkulepet, lisaks ei ole Maroko Euroopa Liidu liige. Eesti esitas taotluse tuua naine tagasi märtsi lõpus, aprillis teatasid Maroko ametiisikud, et dokumendid on nendeni jõudnud.
5. veebruaril tõi Suure-Lähtru külas koer inimese koduhoovi surnud vastsündinu. Politsei alustas kohe suuremahulisi otsinguid, lapse ema tehti kindlaks ja leiti märtsis Marokost. 9. märtsil peeti Marokos Dakhla piirkonnas Laâyoune linnas kahtlustatav naine kinni pärast seda, kui Eesti oli ta rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutanud. Sellest ajast saati on naine vanglas vahi all viibinud.
Varasemalt on Lääne prefekt Kaido Kõplas Postimehele öelnud, et hea politseikoostöö Marokoga viis naise kinnipidamiseni, kuid suur töö on veel ees, sest ilma naiselt ütluste võtmiseta ei osata öelda, mis traagiliste sündmusteni viis ja kas naine võib ise olla kuriteo ohvriks langenud.
Kriminaalmenetlust Eestis juhib Lääne ringkonnaprokuratuur. Hetkel uuritakse kuritegu lapse tapmist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kuriteo kvalifikatsioon võib kriminaalmenetluse käigus olenevalt selguvatest asjaoludest muutuda. Tallinna ringkonnakohus on otsustanud, et mais naisele kehtestatud vahistamismäärus jääb kehtima.