Majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul annab liitumine Eestile võimaluse olla kaasatud olulistesse tsiviillennundust korraldavatesse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ning olla rahvusvaheliselt teistele riikidele võrdne koostööpartner. „Eestile on oluline omada Eurocontrolis hääleõigust, et kaitsta meie huve Euroopa lennuliikluses,“ ütles Palo.
„Samuti on meile oluline panustada ühiste põhimõtete üle-Euroopalisse rakendamisse, et tagada kuluefektiivsuse ja lennuohutuse kasv lennuliiklussüsteemis, mis parandab Euroopa konkurentsivõimet võrreldes maailma teiste piirkondadega,“ lisas Palo.
Lisaks laienevad Eesti ettevõtete võimalused osaleda Eurocontroli hangetes, Eesti elanikele avaneb võimalus kandideerida õppe- ja ametikohtadele lennunduse valdkonnas maailma tippkompetentsi koondavas organisatsioonis ning anda oma panus kogu lennuliikluse korraldamise kaasajastamiseks Euroopas.
Liitumisel saab Eesti parema ligipääsu Eurocontroliga seotud informatsioonile, aeronavigatsioonialastele uuringutele, tehnilisele toele, koolitustele ja audititele.
Konventsiooni ja selle alusel ellu kutsutud organisatsiooni Eurocontrol eesmärk on koordineerida riikide, lennuliiklusteenistuste ning tsiviil- ja militaarasutuste püüdlusi parandada Euroopa lennutranspordisektori üleüldist võimekust, aidates kaasa Euroopa lennuliikluse sujuvusele, ohutusele ja efektiivsusele.
Ühinemisel saab Eestist Eurocontroli 41. liikmesriik. Praegu on Eesti Eurocontroliga lepingulistes suhetes. Ühinemise seaduse eelnõu ratifitseerib Riigikogu. Ühinemine jõustub plaanitavalt 1. jaanuaril 2015.