Vaid iga kümnes kasutaja kasutaks e-posti välismaal samal viisil nagu koduriigis, rohkem kui neljandik eurooplastest lülitab mobiiltelefoni EL-is reisides välja ja miljonid kasutajad eelistavad helistamise asemel saata lühisõnumeid, selgub Eurobaromeetri uuringust.
Eestis küsitlusele vastanuist ütlesid 13 protsenti, et lülitavad oma telefoni täielikult välja, 17 protsenti lülitavad välja mobiilse interneti ja 41 protsenti kasutavad mobiilioperaatori pakutavat eripaketti. 9 protsenti ütlesid, et ostavad kohaliku SIM-kaardi ning 15 protsenti kasutavad kohapeal wifi-võrku.
"Need arvud on jahmatavad. Need näitavad, et me peame alustatu lõpule viima ja rändlustasudega seotud probleemi lõplikult lahendama. Tarbijad piiravad telefoni kasutamist oluliselt ja see ei too kasu ka ettevõtjatele," ütles Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes komisjoni pressiteates.
"Tegemist ei ole üksnes reisijate ja telekommunikatsioonifirmade vahelise konfliktiga. Rändlusteenused tekitavad miljonitele ettevõtjatele lisakulusid ja ka mobiilirakenduste arendajad saavad vähem tulu. Rändlustasul ei ole ühtsel turul kohta: see on majanduse seisukohast hullumeelsus," lisas ta.
70 protsenti vastajatest piirab kulude tõttu kõnesid koduriigist teistesse Euroopa Liidu (EL) riikidesse.
2008. aastal kehtestas EL hindade piirmäärad. Sellest alates on kõnede ja lühisõnumite jaehinnad vähenenud 80 protsenti ning andmeside rändlusteenus on 91 protsenti odavam.