Arengumaade majandused on samuti kasvamas, seda eeskätt arenenud maade majanduste taastumise ja stabiilselt tugeva Hiina majanduskasvu tõttu.
Aruanne ennustab, et arengumaade majanduskasv võtab hoo sisse ja tõuseb sel aastal 5,3%-ni. Kuigi tempo on buumiaastate 2003–2007 tempost 2,2 protsendipunkti võrra madalam, ei ole põhjust muretseda. Madalam tempo näitab ainult seda, kui palju ratsionaalsem on praegune kasv võrreldes buumiaegse ülikiire tõusuga.
Globaalne SKP tõuseb eelmise aasta 2,4%-lt sel aastal 3,2%-le. SKP tõus peegeldab eelkõige tugevate majandustega riikide taastumist.
Arenenud riikide kasvu pidurdasid eelnevatel aastatel eelarvete konsolideerimine ja poliitikate ebakindlus – nende leevendumise tõttu kiireneb majanduskasv tänavu 2,2%-ni. Eurotsooni majanduskasv on pärast kaht aastat langust uuesti tõusuteel – sel aastal 1,1%.
„Maailmamajanduse näitajad on paranemas. Aga isegi kogenematud saavad aru, mis ohud on peidus pinna all. Eurotsoon on küll kriisist väljunud, aga sissetulekud inimese kohta on siiski mitmes riigis vähenemas. Arengumaadelt ootame 2014. aastal üle 5%-list kasvu – sellised riigid nagu Hiina (7,7%) ja India (6,2%) suudavad sel aastal aga palju enamat,“ ütles Maailmapanga vanemasepresident ja peaanalüütik Kaushik Basu.
Aruanne paneb arengumaadele südamele, et ellu tuleks viia mitmeid reforme, mis aitaksid nende majandusi kasvatada kriisieelsele tasemele. Reformidega saaks käima lükata näiteks investeeringute, sealhulgas välismaiste investeeringute suurenemise ning tootmise kasvamise keskpikas perspektiivis.