"Teiste piirkondade potentsiaal USA kasvust osa saamisel on kõikuv, seda nii arenenud kui arenevate turgude osas. Tulevikku vaadates tsüklilised erinevused seega püsivad. Struktuursete ja muude probleemide tõttu ei saavuta arenevad turud enam endisi kasvumäärasid," ütles Koppel.
"Prognoosime, et maailma SKP kasvab sellel aastal üle 3 protsendi, 2014. aastal 4 protsenti ja 2015. aastal enam kui 4 protsenti. Ehkki arenevad turud kasvavad kiiremalt – pea 5,5 protsenti perioodil 2014-2015 – on vahe arenenud riikide kasvukiirusega märgatavalt vähenemas. Eelkõige seetõttu, et viimati mainitud riikide kasv kiireneb selle aasta 1 protsendi pealt 2,5 protsendini 2014. aastal ja peaaegu 3 protsendini 2015. aastal," sõnas Koppel.
Koppeli sõnul on 2014. aasta saabudes põhjusi olla USA majandusarengu tuleviku osas optimistlik: tööturu seisukord on parem, tarbimine suureneb, ettevõtete vajadus kapitalikulutuste järele kasvab ja eelarveprobleemid leevenevad.
Euroala majandus on kasvu teel, kuid seda pärsib suur laenukoormus ja töötuse kõrge määr, rääkis Koppel ja lisas, mitmed kriisist räsitud riigid – eelkõige Kreeka ja Portugal – vajavad tõenäoliselt laenutingimuste leevendamist ning on võimalik, et ka täiendavaid päästepakette.
"Maailma aktsiaturud on nautinud head tootlust pikka aega. Märgid majanduskasvu taastumisest ja keskpankade leebe rahapoliitika aitavad turgudel tõenäoliselt hoogu säilitada. Sellele vaatamata oleme olukorras, kus me vajame aktsiahindade edasiseks tõusuks tõendeid ettevõtete tulu ning kasumiväljavaadete kasvust," lausus Koppel.