Erikson ei avaldanud Tallinnas toimunud konverentsil "Põhja- ja Baltimaade finantssidemed ning väljakutsed", kas või millal võiks pank laenuandmise piirangutest loobuda.
Samal ajal peab pank Balti pangandusturul osalemist endiselt atraktiivseks. "Meie kasumlikkus on kõigist regiooni konkurentidest selgelt kõige parem. Meie bilansi maht on Baltikumis kõige suurem," ütles ta.
Eriksoni sõnul sai just majanduslanguse ajal selgeks, et Rootsi emaettevõte oli lasknud oma Balti tütarpankadel liiga iseseisvalt talitada.
Majandusanalüütik Maris Lauri sõnul avaldavad sellised reeglid tugevat mõju kogu Eesti majandusele. Näiteks ei tule majandusse lisaressurssi kui nõutakse, et hoiuste ja laenude suhe oleks 1 : 1.
Lauri sõnul ongi tekkinud olukord, kus Euroopa Keskpanga rahapoliitikal ei ole Eesti jaoks erilist sisu, sest rahapoliitiliste meetmete mõju majandusele tõkestavad oluliselt Rootsi pankade otsused.
"Seda tüüpi otsused, mis on suunatud pankade toimimise stabiilsuse kindlustamisele, toetavad ka Eesti pangandust ja seeläbi Eesti majanduse rahastamise võime püsimise jätkusuutlikkust," ütles Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna juhataja Jaak Tõrs.