Vastab Liina Luht, jurist, advokaadibüroo LMP:
'TLS § 68 lg 2 kohaselt arvestatakse põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud. Seega haiguslehel olemine puhkusepäevade arvu kuidagi ei mõjuta.
Konkreetse kuu puhkusepäevade arvestamiseks kasutatakse valemit puhkusepäevade arv / 365 * päevade arv kuus. Arvestades, et 2020. aastal on veebruarikuus 29 päeva, on augustikuu lõpuks tekkinud töötajal õigus 18,72 puhkepäevale. Kuivõrd sellest 10 päeva on juba kasutatud, on allesjäänud puhkusepäevi augustikuu lõpu seisuga 8,72. Tööandja võib ümardada puhkusepäevade jäägi täisarvuni.
Lisaks viitan, et tööandjal ei ole keelatud töötajale anda puhkust ka n-ö ette ehk töötamata aja eest. Näiteks võib tööandja lubada, et töötaja kasutab kalendriaasta puhkuse ära täies ulatuses suvel.