Põhjuseid, miks puhkuse ajal tööd tehakse on mitmeid. 28 protsenti vastanud töötajatest peavad puhkuse ajast tegema lisatööd lisaraha teenimiseks.
Novembris läbi viidud uuringuga sooviti saada selgema pildi sellest, milline on nii tööandjate kui töötajate suhtumine puhkuse ajal töötamisse. Uuringu küsimustele vastas kokku 2312 töötajat ning 216 ettevõtet.
Esmapilgul tundub puhkus olevat püha. Ettevõtetest 73 protsenti ütlesid, et nad ei eelda töötajalt puhkuse ajal kättesaadav olemist. Seda toetasid ka töötajad, kellest 77 protsenti märkisid, et neilt ei oodata puhkuse ajal tööküsimustele vastamist. Samal ajal nentis 70 protsenti, et on siiski puhkuse ajal töötanud.
35 protsendil toodi puhkuse ajal töötamise põhjuseks seda, et ei leitud asendajat, ning 31 protsendil juhtudel langesid tööga seotud tähtajad puhkuseperioodile. 28 protsenti vastanud töötajatest peavad puhkuse ajast tegema lisatööd lisaraha teenimiseks.
Lisaks tundis 27 protsenti vastanud töötajatest liigset töökoormust ja 16 protsendil juhtudel väljendati soovi end tööl toimuvaga kursis hoida.
Ligikaudu kolmandiku vastanute jaoks oli puhkuse ajal töötamine seotud töökeskkonna ootustega. 23 protsenti tundsid tööandja või kolleegide poolt survet tegeleda puhkuse ajal tööülesannetega ning 12 protsenti kartsid kolleegidele või tööandjale keeldumisega pahameelt valmistada.
Töötaja kättesaadavust puhkuse ajal eeldas 18 protsenti tööandjatest. 82 protsenti valis vastustest, et töötaja võiks kättesaadav olla telefoni teel, 32 protsendile sobis ka töötaja kättesaadavus sõnumirakenduse kaudu 30 protsendile e-posti vahendusel.