Palgatõusu asemel keskenduvad tööandjad kulude vähendamisele ja otsivad alternatiivseid viise töötajate ootustega toimetulekuks.
„Töötajate ootused ja tööandjate võimalused on selges vastuolus,” sõnas CV.ee kommunikatsioonijuht Karl Oder. „Juba teist aastat järjest on näha, et palgaootused ja tööandjate plaanid ei ühti ning suurenev maksukoormus süvendab seda lõhet veelgi, mis võib viia tööturul suurema rahulolematuse ja tööjõu voolavuseni, mõjutades nii töötajaid kui ka tööandjaid.”
Enamik pole oma palgaga rahul
81 protsenti töötajatest ei ole oma praeguse palgaga rahul ning plaanivad lähiajal küsida tööandjalt lisa, oodates palgatõusu kuni 20 protsenti. Madal palk on 54,8 protsendi töötajate hulgas peamine rahulolematuse põhjus.
67 protsenti tööandjatest ei plaani lähikuudel palkade osas muudatusi teha. Need, kes palgatõusu plaanivad, teevad seda vaid 3–6 protsendi ulatuses. See näitab, et töötajate ootused ületavad oluliselt tööandjate võimalusi.
Majanduslik ebakindlus on suurendanud töötajate valmisolekut töökohta vahetada. Ligi pooled töötajatest oleksid valmis oma praegusest töökohast lahkuma, kui neile pakutaks paremaid tingimusi. Kolmandik töötajatest on juba praegu aktiivselt uue töö otsinguil.
Lisaks rahulolematusele palgaga suurendavad soovi uut töökohta otsida ka vähesed arenguvõimalused, sobimatu juhtimisstiil ja liiga suur töökoormus.