Sarnane trend on ka Lätis ja Leedus, kus vastavalt 72 ja 68 protsenti töötajatest otsivad või kaaluvad uusi töövõimalusi. Kõigis kolmes Balti riigis on peamiseks töökoha vahetamise põhjuseks liiga madal palk, millele järgneb karjäärivõimaluste puudumine praegusel töökohal. Lätis ja Leedus on kolmandaks levinumaks teguriks soov muuta karjääri suunda, mida praegune tööandja ei võimalda. Eestis aga toovad töötajad esile liiga suure töökoormuse.
Töötajad ootavad palgatõusu, kuid tööandjad ei plaani muudatusi
Balti riikides on tööle kandideerimisel kõige olulisemaks motivaatoriks konkurentsivõimeline palk ja muud lisahüved. Sellele järgnevad õiglane töökoormus ning töö- ja eraelu tasakaal. Eestis peetakse oluliseks ka kaugtöö võimalusi, samas kui Lätis ja Leedus hinnatakse rohkem töö sisu ja selle tähendusrikkust.
Eestis ei ole oma palgaga rahul 82,5 protsenti töötajatest, kellest paljud plaanivad lähiajal palgatõusu küsida, oodates kuni 20 protsendi suurust palgakasvu. Samal ajal aga ei plaani tööandjad lähikuudel palka tõsta.
„Tööjõu liikumine Balti riikides on kõrge ning peamised põhjused on palk, karjäärivõimalused ja töökoormus. Töötajate hoidmiseks peavad tööandjad olema proaktiivsed – väärtustama oma töötajaid, kuulama nende vajadusi ja looma võimalusi arenguks. Ainult nii saab tagada pikaajalise ja eduka koostöö,“ sõnas CV.ee kommunikatsioonijuht Karl Oder.