„Ettevõtjasõbralik õiguskeskkond on üks selle valitsuse prioriteete, mistõttu soovime võimalike seadusalgatuste osas eelkõige meie ettevõtjate arvamust kuulda,“ rõhutas Michal. „Ja antud juhul küsitaksegi just seda, kas ja kui palju peaks Euroopa Liit sekkuma ettevõtete igapäevategemistesse ja juhtimisse.“
Praegune konsultatsioon hõlmab mitmeid küsimusi äriühingu juhtimise ja kontrollimise vallas. Muu hulgas küsitakse Euroopa Komisjoni algatusel ettevõtjate ja organisatsioonide arvamusi selle kohta, kas ja kuidas muuta äriühingu nõukogu koosseis mitmekesisemaks – näiteks küsitakse, kas tuleks nõuda, et ettevõtete nõukogudes oleks esindatud rohkem erialasid, või tuleks suurendada hoopis soolist mitmekesisust.
Samuti ootab komisjon arvamusi väikeaktsionäride kaitse suurendamise teemal ning aktsionäride üldise aktiivsuse suurendamise küsimuses.
„Loodan väga, et Eesti ettevõtjad ja organisatsioonid avaldavad oma arvamust aktiivselt, sest see on just see koht, kus on võimalik äriühinguid puudutava seadusandluse osas väga otseselt kaasa rääkida. Eesti on oma ettevõtluskeskkonna ja majandusvabaduse poolest hea mainega riik. Ka uue valitsuse põhijooneks on selline majanduspoliitika, mis pigem vähendab bürokraatlikke tõkkeid ettevõtlike inimeste teelt ja loob hea keskkonna majanduse kasvuks. Seda enam saavad ka ettevõtjad ise Euroopa Komisjoni ideedele otsest tagasisidet anda, “ ütles Michal.
Euroopa Komisjon on juba intervjueerinud eri liikmesriikide börsiühingute esindajaid ning kohtunud ekspertide, investorite ja kodanikuühenduste esindajatega. Kogutud infole tuginedes koostas komisjon rohelise raamatu „Äriühingu üldjuhtimise ELi raamistik“, mille kohta nüüd tagasisidet soovib.
Küsimused, mille kohta komisjon vastukaja ootab, on kirjas rohelises raamatus, millega saab tutvuda siin.
Komisjon ootab ettepanekuid 22. juulini e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .
Saabunud ettepanekud avaldatakse komisjoni veebilehel. Täpsem info ettepanekute esitamise ja privaatsustingimuste kohta asub siin.
Lisaks koostab kõnealuse rohelise raamatu kohta Eesti riigi seisukoha justiitsministeerium. Ka selle seisukoha kujundamiseks saatis ministeerium kirja erinevatele organisatsioonidele, ametiasutustele ja teistele ministeeriumidele, kus palutakse avaldada arvamust konsultatsiooni raames esitatud küsimuste osas. Tagasisidet ootab justiitsministeerium hiljemalt 5. maiks. Ministeeriumile saadetud arvamusi Euroopa Komisjonile ei edastata. Seisukohad esitatakse valitsusele arutamiseks tõenäoliselt juba mai lõpus.