24.08.2011 Kolmapäev

Firma hinnangul ei ole tema vastu esitatud pankrotiavaldusel alust

Firma hinnangul ei ole tema vastu esitatud pankrotiavaldusel alust Jäätmekäitleja OÜ Utileek osaniku Märt Hohensee hinnangul ei ole AS-i Haab esitatud pankrotiavaldusel alust ning menetlus väljub pankrotimenetluse raamidest.
"OÜ Utileek leiab, et avaldus on pahatahtlik ja suunatud vastutuse, üürilepingust tulenevate AS Haab kohustuste ja kõrvalkohustuste OÜ Utileek ees, vältimiseks," ütles Hohensee.

Hohensee sõnul oli ettevõttel koristusaktsiooni Teeme Ära käigus Harku vallas jäätmete ladustamise eest määratud sunniraha nõude rakendamise ajal raske täita firma vastu pankrotiavalduse esitanud AS-i Haab ees üürilepingust tulenevaid kohustusi. "Millest tulenevalt otsustas AS Haab pantida Utileegi vara. AS Haab rakendas panti kogu Utileek OÜ varale ja Utileek OÜ valduses olnud kolmandate isikute varale," ütles Hohensee.

Ta märkis, et AS Haab üüris OÜ Utileek varad konkurendile AS-ile Ragn-Sells. Utileek soovis algatada asjas kriminaalmenetlust, aga politsei ja prokuratuur jätsid menetluse käiguta, leides et vara kasutamise, käsutamise ja valdamise õiguse osas on pädev otsustama tsiviilkohus.

Hohensee sõnul võiks firma tavapärane äritegevus taastuda, kui riik hüvitaks koristusaktsiooni Teeme Ära käigus Harku vallas jäätmete ladustamise eest määratud sunniraha nõudega tekkinud kahju.

Tema hinnangul on Utileegil õigus riigi sunnimeetmete rakendamisest tekkinud kahju hüvitamisele ning sellest tulenevalt on ka kõik võimalikud nõuded ettevõtte suhtes tagatud.

Keskkonnainspektsioon nõudis eelmisel aastal ettevõttelt Harku valda karjääride lähedale veetud Teeme Ära talgute prügi koristamise eest ligi üht miljonit krooni. Prügi pidi riigile kuuluvalt kinnistult väidetavalt ära vedama Utileek, kes oli sõlminud keskkonnaministeeriumiga lepingu, mille kohaselt pidi ettevõte platsile kogutud prügi suunama käitlusesse juba 2008. aasta mais.

Inspektsioon tegi Utileegile 2009. aastal ettekirjutuse, mille kohaselt pidi firma maksma riigile tegemata töö eest 105.000 krooni.

Riigikohus leidis tänavu juunis, et Utileek ei ole Teeme Ära 2008 jäätmehoolduse eest vastutav. Samas leidis kohus, et kohtuasja lahendamisel pole vajalik võtta seisukohta, milline riigiasutus ja millises vormis oleks pidanud tagama kampaania nõuetekohase õigusliku korralduse.

Küsimusele, mis saab aktsioonil Teeme Ära korjatud prügist, vastas Hohensee, et Utileek on palunud keskkonnainspektsioonil lahendada olukord.

Harju maakohus arutab OÜ Utileek vastu esitatud pankrotiavaldust 12. septembril.

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255