Valitsuse algatatud seadust toetas 51 ja selle vastu oli 32 saadikut. Reformierakondlaste ning Isamaa ja Res Publica saadikutega koos hääletas seaduse poolt roheline Maret Merisaar.
Seadus lükkab aastani 2013 edasi omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunutele töötuskindlustushüvitise maksmine.
Ka väheneb töötuskindlustushüvitis esimesel sajal päeval võrreldes 17. detsembril 2008 vastu võetud seadusega 70 protsendilt 50 protsendile ning alates 101. päevast kuni 360. päevani 50 protsendilt 40 protsendile.
Muudatuse kohaselt saab kehtestada erisusi öötöö piirangutes vaid kokkuleppel töötajaga või kollektiivlepinguga.
Lisaks lükkab seadus 1. jaanuarini 2013 edasi riigieelarvevahenditest lapsepuhkuse hüvitamise töötasu alammäära alusel ja isapuhkuse hüvitamise keskmise töötasu alusel.
Sotsiaaldemokraadid, kelle vastuseis eelnõule viis nende eemaldamiseni koalitsioonist, teatasid, et seadus kaitseb vaid tööandjate huve ning rikub jämedalt 2008. aastal sõlmitud kolmepoolset kokkulepet.
Sotside fraktsiooni esimehe Eiki Nestori sõnul on põhjust karta, et uue töölepinguseaduse jõustumine toob kaasa koondamislaine.
"Me ei tea, kas töötuks jäänud inimesi on sügisel 10.000, 20.000 või 30.000. Kõik, kes te selle poolt hääletate, võtate nende inimeste taskust ühe kuupalga," lausus Nestor enne lõpphääletust.
BNS