02.11.2011 Kolmapäev

Siseministeerium vaatab üle hädaolukorra seaduse

Siseministeerium vaatab üle hädaolukorra seaduse Teisipäeval, 1. novembril, toimus siseministeeriumis ministeeriumite, ametite ja kohalike omavalitsuste esindajate ümarlaud, kus arutati hädaolukorra seaduse vajalikke muudatusettepanekuid.

Erilise tähelepanu all oli vajadus tuua selgemalt esile seosed hädaolukordadeks valmistumisel ja elutähtsate teenuste toimepidevuse tagamisel.

„Hädaolukorra seadus on kehtinud kaks ja pool aastat. Praegu on õige aeg vaadata üle, millised kitsaskohad on seaduse ellurakendamisel välja tulnud ja mida oleks vaja täiendada, et süsteemi korrastada,“ ütles hädaolukorra seaduse analüüsi koostaja Tuuli Räim, siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik.

Hädaolukorra seaduse ümarlauas osalejad leidsid üksmeelselt, et tehtud analüüs on äärmiselt vajalik, kuna see näitas ära praeguse seaduse kitsaskohad hädaolukordadeks valmistumisel ja nende lahendamisel ning elutähtsate teenuste toimepidevuse tagamisel. Elutähtsate teenuste hulka kuuluvad näiteks tervishoiuasutuste teenused, pankade teenused, energiatarnega seotud küsimused jm, mis peavad olema inimestele tagatud ka hädaolukorras. „Kuidas need teenused inimestele kindlustatakse, ongi praeguse seaduse ja võimalike muudatusettepanekute ühene eesmärk,“ kinnitab siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonnajuhataja Priit Laaniste vajadust kehtivat seadust jätkuvalt täiendada.

Ümarlauas analüüsiti ministeeriumite, ametite ja kohalike omavalitsuste esindajatega ka vajadusi, mida praegune seadus ei kata. Võimalike muudatusettepanekute osas arutati seadusesse erinevate põhimõistete lisamist, elutähtsate teenuste korraldajate ja osutajate ülesannete täpsustamist. Samuti arutati, milline on kriisikomisjoni roll hädaolukordadeks valmistumisel ja nende lahendamisel ning kuidas tõhustada hädaolukordi ennetavaid ja tagajärgi leevendavaid tegevusi.

Siseministeerium tutvustab hädaolukorra seaduse analüüsi tulemusi Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni istungil 30. novembril 2011. Pärast komisjonilt heakskiidu saamist on analüüs avalik kõigile huvilistele.

Siseministeerium

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255