Erihoolekandeteenustes toimuvad suuremad muudatused puudutavad inimesi, kes saavad asendushooldusteenust, aga oma turvalisuse, toimetuleku, hooldusvajaduse ja järelevalve tagamiseks vajavad ka erihoolekandeteenuseid. Nendele inimestele antakse õigus saada erihoolekandeteenuseid eelisjärjekorras.
Oluline muudatus puudutab puuet taotlevatele lastele rehabilitatsiooniplaani koostamist. Nimelt kaob kohustus koostada rehabilitatsiooniplaan juhul, kui tegemist on korduva puude ekspertiisi taotlemisega.
Muudatuse kohaselt koostatakse rehabilitatsiooniplaan erihoolekandeteenuse vajaduse hindamiseks alates 16. eluaastast senise 18 asemel ning Sotsiaalkindlustusamet võib järjekorda võtta ka isiku, kes on 16-aastane. See tagab, et täisealiseks saanud teenuse vajaja hakkaks võimalikult kiirelt vajalikku teenust saama.
Sotsiaalkindlustusamet hakkab erihoolekandeteenuse järjekordi pidama maakonnapõhiselt iga erihoolekandeteenuse kohta eraldi. See tagab, et vabanenud kohad jääksid paiknema üle Eesti.
Ööpäevaringse erihooldusteenuse osutaja, kes osutab teenust sügava liitpuudega isikutele, saab muudatusega õiguse palgata ka hooldustöötajaid.