27.06.2013 Neljapäev

Valitsus kiitis heaks ametnikueetika nõukogu moodustamise

Ametnikueetika nõukogu moodustamineValitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, mille kohaselt moodustatakse 1. aprillil jõustunud uue avaliku teenistuse seadusest tulenevalt Rahandusministeeriumi juurde ametnikueetika nõukogu, mille eesmärk on ametnike põhiväärtuste ja ametnikueetika tugevdamine.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, mille kohaselt moodustatakse 1. aprillil jõustunud uue avaliku teenistuse seadusest tulenevalt Rahandusministeeriumi juurde ametnikueetika nõukogu, mille eesmärk on ametnike põhiväärtuste ja ametnikueetika tugevdamine.

Vabariigi Valitsuse määruse „Ametnikueetika nõukogu töökorralduse alused“ kohaselt on eetikanõukogus üheksa liiget. Eetikanõukogu liikmete määramine lähtub kolmest kriteeriumist – isiku autoriteetsus, laitmatu maine ja kogemus avaliku teenistuse eetika küsimustes. Eetikanõukogu põhineb avaliku teenistuse eneseregulatsioonil ja selle koosseisuenamuse moodustavad teenistuses olevad ametnikud.

Eetikanõukokku kuulub viis kuni kuus avalikus teenistuses olevat ametnikku ja kolm kuni neli mitteametnikust eksperti, kellest üks peab olema endine ametnik. Avalikus teenistuses olevatest ametnikest eetikanõukogu liikmete määramisel arvestatakse, et esindatud oleksid erinevate riigi- ja kohaliku omavalitsuse ametiasutuste ametnikud.

Eetikanõukogu esimees on endine kõrge riigiametnik ja praegune Eesti Interneti Sihtasutuse juhatuse liige Heiki Sibul. Nõukogu liikmed on riigisekretär Heiki Loot, Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Agris Peedu, Justiitsministeeriumi kantsler Margus Sarapuu, Vabariigi Presidendi õigusnõunik Ülle Madise, Tartu linnasekretär Jüri Mölder, Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi professor Triin Vihalemm, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi lektor Leno Saarniit ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop.

Avaliku teenistuse seadus sätestab eetikanõukogu moodustamise alused, selle ülesanded ja õigused ning tingimused eetikanõukogusse pöördumiseks. Eetikanõukogu täpsemad töökorralduse alused, sealhulgas koosseis, juhtimine, teenindamine ja finantseerimine on reguleeritud 19.12.2012 Vabariigi Valitsuse määruses nr 111 „Ametnikueetika nõukogu töökorralduse alused“. Eetikanõukogu iga koosseisu volituste tähtaeg on kuni kolm aastat. Ametnikest eetikanõukogu liikmetele eetikanõukogu töös osalemise eest tasu ei maksta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255