Tänasel Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muudatus, mis aitab parandada ambulatoorse kui statsionaarse hooldusravi teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti. Samuti võimaldab see mitmekülgsemate, elanike vajadustele vastavate hooldusteenuste pakkumist.
Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul on muudatuste eesmärk muuta hooldusteenus seda vajavatele inimestele kättesaadavamaks. Muudatuse kohaselt saavad koduõendusteenust osutada ka hooldekodud sõltumata omandivormist. „Koduõendus on suureks abiks neile eakatele, kes vajavad hooldusteenust, ent soovivad võimalikult kaua siiski oma kodus olla,“ ütles sotsiaalminister Rõivas. „Seadusemuudatus suurendabki ambulatoorse õendusabiteenuse kättesaadavust selle teenuse vajajatele,“ lisas minister. Koduõendusabiteenus osutamine ei muutu üldhooldekodudele kohustuslikuks ning seda võib hoolealustele tagada ka koostöös pereõe, koduõe või mõne õendusabiteenust osutatava haiglaga.
Seadusemuudatus asendab mõiste „hooldusravi“ mõistega „iseseisev statsionaarne õendusabi“ ning „hooldushaigla“ asendub mõistega „õendushaigla“. Mõlemad muudatused avavad paremini haiglas ostutava teenuse sisu.
Muudatus mõjutab kõige enam praegusi hooldusraviteenuse osutajaid, kes edaspidi hakkavad osutama iseseisvat statsionaarset õendusabiteenust ja peavad viima oma tegevuse vastavusse uute nõuetega. Iseseisvat õendusabi osutamist reguleerivate määruste ja õendusabiteenuste kohta on ettepanekuid esitanud Eesti Õdede Liit, Eesti Gerontoloogia ja Geriaatria Assotsiatsioon, Eesti Haiglate Liit ning Hooldusravi Osutajate Ühendus.