Võrreldes Venemaaga, kus 39% vastanuist oleksid olnud valmis ebaeetiliseks käitumiseks, on näiteks Baltikumis nõus kergekäeliselt altkäemaksu andma 21% vastanutest ning 40% kõigist uuringus osalenuist väidab, et viimased kaks aastat kestnud majanduslangus on mõjutanud oluliselt ettevõtete sisest töökultuuri ning korruptsiooni ja äraostmise juhtumid on sagenenud. 2/3 uuringule vastanutest tunnistas, et ebaeetilise käitumise tendents on ettevõtetes kasvamas.
Ernst & Youngi ärikonsultatsioonide juhtivkonsultandi Taavi Saadi sõnul tuleb ka Eesti ettevõtjatel vaadata kriitiliselt üle oma ettevõtetes toimuv ning rakendada pettuse vähendamisega seotud meetmeid. „Suurendada tuleks siseauditi osakaalu ettevõtete kontrollikeskkonnas, teha suuremat koostööd finantsaudiitoritega ning pöörata suuremat tähelepanu erinevatele sisemistele regulatsioonidele, et vähendada võimalikku pettuseriski,“ märkis Taavi Saat.
„Kui võrrelda tänaseid tulemusi eelmisel aastal Justiitsministeeriumi poolt läbi viidud Eesti korruptsiooniuuringuga, mille kohaselt ligi 35% ettevõtjatest oli nõus korruptiivselt käituma, on korruptiivne tegevus vähenenud,“ rääkis Taavi Saat. „Sellegi poolest on ka 21%ne suhtarv endiselt väga suur ja peaks panema kõiki osapooli hoolikamalt mõtlema pettuseriski vähendamise meetmete rakendamisele.“
Ernst & Youngi 2011. aasta pettuste analüüsi uuringus küsitleti töötajaid nii börsi- kui rahvusvahelistest ettevõtetest. Kokku viidi uuringu käigus läbi 2,365 intervjuud 25s riigis üle Euroopa.