"Võrreldes varasemate teadmistega muutus veel nii palju, et sissemaksed ESM-i toimuvad viie aasta jooksul viies võrdses osas," selgitas Ansip. Sissemakseid tehakse alates 2013. aasta 1. juulist 16 miljardi euro kaupa viie aasta jooksul.
"Eesti jaoks on sissemakstav summa 148 miljonit eurot, mis on pisut vähem kui 30 miljonit eurot aastas," täpsustas Ansip.
Oluline on Ansipi sõnul ka eurotsooni konkurentsivõime ehk "Euro pluss" paktis kokkuleppele jõudmine, mille põhiline eesmärk on samuti seotud finantsstabiilsuse tagamisega eurotsoonis. "Eestil finatnststabiilsusega väga suuri probleeme ei ole, me oleme kuidagi haruldaselt tugeva riigi rahandusega," nentis peaminister.
Samas lisas Ansip, et Eesti finantsolukord vajab siiski samuti tugevdamist. "Meie eesmärk on jõuda 2014. aastaks eelarve tasakaalu ja selle kohustuse me peaksime endale ka selle pakti alusel ka võtma," lausus ta.
Ühtlasi on peaministri sõnul ka tööhõive suurendamine teema, kus Eestil on palju ära teha. Ühe eesmärgina nimetas Ansip elukestvas õppes osalejate arvu kahekordistamise järgmise nelja aasta jooksul.