"Majandusliku ebastabiilsuse tingimustes püüavad ostjad oma kulutusi optimeerida ja just see on suurendanud huvi väiksemate korterite vastu. Suur nõudlus on taskukohase eluaseme, eelkõige stuudiokorteri või ühetoalise korteri järele – need köidavad nii ostuhuviliste kui ka investorite tähelepanu. Väiksemad korterid on soodsama hinnaga, pakkudes samas ka elamismugavust. Samas tuleb silmas pidada, et väikeste korterite üks levinumaid puudusi on ebamugav planeering ja loomulikult väike pind: kui tuba ja vannituba on väga väikesed, siis vähendab see oluliselt elamismugavust. Lisaks võib halb paigutus põhjustada probleeme ventilatsiooni ja valgusega," tõdes Koreline.
Ka suured ja avarad korterid tõmbavad tema sõnul ostjate tähelepanu, kuid eluaseme valikul jääb esmaseks teguriks ikkagi hind. "Kinnisvarahindade tõus ja potentsiaalsete ostjate finantsvõimaluste vähenemine võivad muuta suured korterid kahjumlikuks valikuks. Ebapopulaarseteks valikuteks on muutumas ka eksklusiivselt renoveeritud ja keeruka originaalse planeeringuga korterid. Huvi on tõusnud nii-öelda teise ringi eluasemete vastu. Vanemate korterite hinnad on langemas, muutes need veelgi atraktiivsemaks nii kodu ostmiseks kui ka investeerimiseks," märkis Koreline.
Tutvudes praeguste eelistustega, tõstab Arco Vara maakler esikohale klassikalised korterid, mille toad on üksteisest eraldatud ja ruudukujulised, sealjuures eeliseks on saanud kogu ruumi valgustavate suurte akende olemasolu.
"Korteri ostmisel pööratakse üha suuremat tähelepanu selle seisukorrale. Remonti vajavad korterid ei ole hinnas oma kõrgete renoveerimiskulude ja töö käigus tekkida võivate lisaprobleemide tõttu. Eelistatakse heas seisukorra ja minimaalset investeeringut nõudvaid kortereid," rääkis Koreline.
Ostjate huvi on tema sõnul suurenenud ka maa- ja suvekodude ning äärelinna eluasemete vastu. "Oluline on, et kõik kommunikatsioonid on juba paigaldatud ning klientidele sellega elamismugavus ja turvalisus tagatud. Sellise kinnisvaravaliku teevad autoomanikud, kellele linna jõudmine probleeme ei valmista. Ka äärelinnas on infrastruktuuri arendatud ja pakutakse kõike, mida tänapäeva linlane vajab. Sellest tulenevalt kasvab nõudlus seda tüüpi eluasemete järele, mis toob omakorda kaasa nende hindade tõusu," selgitas maakler.
Suurt rolli hinna ja mugavuse määramisel mängib Koraline sõnul ka sel hooajal eluaseme asukoht. "Ebasoodsates piirkondades asuvad elamud, kus on kehv keskkond või ebapiisav infrastruktuur, jäävad ostjate huviorbiidist välja. Soovitakse ikkagi osta eluase, mis on heas piirkonnas, kus on arenenud infrastruktuur ja juurdepääs ühistranspordile," tõdes ta.