Barnier: ÜK ja EL on lahutusleppes ühel meelel 80 protsendi ulatuses
Samas "80 protsenti pole 100 protsenti", hoiatas Barnier Saksa ja Prantsuse ajalehtedes avaldatud kirjutises.
"Olgem otsekohesed - Ühendkuningriik, mis otsustas lahkuda ühisturult, ei saa olla majanduslikult sama lähedane (EL-iga) kui ülejäänud EL-i (liikmesriigid)," ütles ta.
Arvatakse, et Prantsusmaa on üks nendest riikidest, kelle suhtumine Brexiti-järgsetesse tingimustesse on range. Eriti kajastub see finantsteenuste sektoris, kus Pariis ootab, et Prantsusmaale tuuakse Londonist Brexiti järel üle 3500 uut pangandustöökohta.
Ka teiste sektorite ettevõtted hoiatavad, et võivad oma tegevuse Ühendkuningriigist välja viia. See omakorda võib tulla kasuks Mandri-Euroopa riikide majandusele.
Barnier on jätkuvalt seisukohal, et Brexiti lepe "peab olema kooskõlas EL-i ülejäänud 27 liikmesriigi majanduslike huvidega ning (Prantsuse) president (Emmanuel Macron) on seda ka alati toetanud", ütles allikas Macroni kantseleist.
Samas tahab Macron vältida ka "segast lahutust", mille eest hoiatab Briti välisminister Jeremy Hunt, kui Ühendkuningriik lahkub EL-ist leppeta.
"Prantsusmaa ja Saksamaa on saatnud Euroopa Komisjonile tugeva signaali, et peame läbirääkimistega saavutama pragmaatilise ja mõistliku tulemuse, mis kaitseb töökohti La Manche'i väina mõlemal poolel," ütles Hunt Briti meediale enne Pariisi ja Viini külastamist sel nädalal.
Briti Brexiti-minister Dominic Raab teatas neljapäeval, et pidas Prantsuse Euroopa asjade ministri Nathalie Loiseau'ga Pariisis konstruktiivseid kõnelusi. Raabi sõnul arutas ta Loiseau'ga edasiliikumist läbirääkimistel Michel Barnier'ga.
Reedel kohtub Briti peaminister Theresa May Prantsusmaal Macroniga, et Brexitit arutada.