Eesti Energia viib keskmise börsihinnaga paketid üle tunnipõhisele
Kui elektriturg 2013. aastal avanes, ei olnud ettevõtte teatel Eesti veel kaetud kaugloetavate arvestitega ning sõlmida sai vaid päeva või öö keskmise börsihinna alusel börsipakette. Kaugloetavate arvestite projekt lõppes aastal 2017. Alates sellest ajast ei ole olnud võimalik vanemat tüüpi paketti küll valida, ent keskmise börsihinna pakett jäi paljudele klientidele kehtima.
"Oleme kliente teavitanud paketi uuendamise võimalusest, aga näeme, et inimesed ei ole pigem olnud altid muudatust tegema. Meil on hea meel, et saame nüüd klientide tagasisidest lähtuvalt muudatuse ära teha automaatselt ja juba oodatust varem. Uut tüüpi tunnipõhise hinnastamisega pakett võimaldab varasemast rohkem oma tarbimist jälgides kulusid kokku hoida, kasutades elektriseadmeid või küttesüsteemi soodsama hinnaga tundidel," selgitas Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos pressiteates.
Kõik vanemat tüüpi keskmise börsihinnaga paketis kliendid, keda on kokku ligi 50 000, saavad personaalse teavituse ning lepingu muutmiseks ise midagi tegema ei pea.
Samas näitavad Eesti Energia sõnul elektrituru trendid, et lähikuudel ei ole börsihinna langust oodata. Kõrget börsihinda põhjustab soodsa taastuvenergia puudujääk, mistõttu tuleb tarbimine katta kallimatest allikatest toodetud elektriga. "Arvestades elektriturul toimuvat mõistame ka neid kliente, kes ei soovi börsihindu jälgida ja tarbimist ajastada," lisas Roos.
Eesti Energia börsihinnaga paketid tulid avalikkuse tähelepanu alla tänavu mais, kui selgus, et suurel hulgal börsipaketti kasutavatel inimestel, kes ise tunnipõhiselt oma elektrikasutamist juhtisid, arvestati hinda hoopis öö ja päeva börsihinna keskmistena.
Mai lõpus palus ettevõte vabandust, et selgitustöö börsipaketi erinevatest hinnatüüpidest polnud klientide informeerituse tagamiseks piisav ning lubas hiljemalt aasta lõpuks viia kõik vanemat tüüpi börsipaketi kliendid tunnipõhisele hinnastamisele.