"Meeskonna loomine, õpilasfirma asutamine, äriplaani koostamine, toote või teenuse väljaarendamine koos müügikatsetustega võimaldab oma huve, võimeid ja sobivust reaalses tegevuses hinnata," ütles Vallimäe Pärnu Postimehele. Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis kaitses oma esimest töötavat ettevõtet 16 sellel õppeaastal loodud õpilasfirma esindust. Tipud jõudsid Iisraeli, Haifas peetavale Euroopa noorte ettevõtjate laadale. Õpilasfirma kui praktilise töö eesmärk on ettevõtlusalaseid teadmisi omandada ja ettevõtlikkust arendada.
"Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis on noorte ettevõtluse õppesuuna ettevalmistuskursus. Ja kui suur osa kõrgkoole alles peab plaane, siis Pärnus on ettevõtlikkuse arendamine ja ettevõtlusteadmiste omandamine hoogsalt käima läinud," selgitas Tartu ülikooli Pärnu kolledži täienduskoolituse programmijuht Mari Suurväli.
Õpilasfirmad alustasid Pärnumaal tegevust 1991. aastal ja kümmekond aastat hiljem hakkasid kaitsma äriplaane. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning haridus- ja teadusministeerium sõlmisid 2007. aastal ühisdeklaratsiooni ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe edendamisest haridussüsteemis. Selle tulemusena on üldhariduskoolide õppekavas läbiva teemana ettevõtlikkuse arendamine õpilastes ja valikainena ettevõtlus- ja majandusõpe gümnaasiumiastmes. Üldhariduse õppekava jätab gümnasistile valikuvõimaluse, kas ta eelistab teha uurimuse või praktilise töö. Koolide põhiline majandusõppe programmide ja õppevahenditega varustaja on Junior Achievement Eesti.