G4S: USS Securityt võib oodata müük või saneerimine
"Mina seda ettevõtet ei juhi ega pea seda miinust kannatama, mida nemad (USS Security) ilmselt peavad. Nad ise arvavad, et võivad seda teha," kommenteeris Sarapuu lehele.
"Turvaäri on väga konservatiivne äri, miinuse kannatamine ei tee sind kliendi poolt vaadates väga tõsiseltvõetavaks. Ma arvan, et mingi aeg saabub tõehetk – kas suurem saneerimine või müük. Ausalt öeldes neid kosilasi ma väga ei näe," lisas ta.
Samas ei näe Sarapuu võimalust, et G4S võiks konkurendi ära osta. "Esiteks pole seal midagi osta, alati võiks ju oma vanad kliendid tagasi osta, aga kui räägime tehnilise valve portfellist, siis see pole kuigi suur. Kuna see on alapakutud ja väga odav, tähendaks see kliendile, et G4S tuleb ja peab hinda tõstma; teiseks pole ma kindel, kas konkurentsiamet selle läbi laseks. Pigem ennustan, et kosilane võib tulla välismaalt," märkis ta.
Möödunud nädalal selgus, et riigifirma Tallinna Sadama korraldatud riigihankel kolmeks aastaks turvateenuste pakkuja leidmiseks tegi parima pakkumuse G4S Eesti AS, võites sellega USS Security AS-i.
Paar nädalat tagasi kaotas USS Security G4S-ile ka Tallinna Lennujaama hankes ning Eesti Energia valvamisest loobus USS ise, sest kokkulepitud hinnaga ei saanud teenust jätkata. Neljast vaalast on Urmas Sõõrumaale kuuluvale USS Securityle alles jäänud üks, Eesti Raudtee.
"Ma arvan, et USS-il pole enam eriti võimalik miinust kannatada. Praegu on neil kõik objektid väga odava hinnaga. Hind on vaja viia õigele tasemele ja see on paratamatus. Sadama puhul nägime, mis on õige miinimumtase, arvutasime mõlemad õigesti, aga meil oli natuke rohkem õnne," sõnas Sarapuu.