Ettevõtluskonto loomisest alates ehk kahe ja poole aastaga on konto avanud üle 5000 kasutaja, teatas LHV. Panga hinnangul näitab konto kasutajate suur kasv, et pandeemiast tingitud piirangute ajal on paljud leidnud tõuke pisiettevõtlusega alustamiseks.
Ettevõtluskonto lihtsustab eraisikute vaheliste töösuhete korral aruandlust: muretsema ei pea töötamise registreerimise, raamatupidamise aruannete, igakuiste maksudeklaratsioonide ega maksude tasumise pärast.
Kasutades ettevõtluskontot on maksumäär 20 protsenti kontole laekunud summast. Kui inimese aastane tulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40-protsendilise maksumääraga. Ettevõtluskontot ei saa kasutada, kui ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas.
Tänavuse aasta jooksul on ettevõtluskontodele kokku laekunud ligi 4,4 miljonit eurot, millelt on tasutud 890 000 eurot makse. Alates ettevõtluskonto loomisest 2019. aasta alguses on kontodele laekunud kokku 10,7 miljonit eurot ja tasutud sellelt 2,2 miljonit eurot makse.
Ettevõtluskontot kasutavad LHV teatel palju eelkõige lihtsamate tööde tegijad, nagu muruniitjad või koduabilised, samas ka teenusepakkujad, näiteks eraõpetajad või lapsehoidjad. Need on alad, kus töövahendid on olemas või pole suuri sisendkulusid.
Näiteks kui töötasuks on kokku lepitud 100 eurot ja eraisikust klient kannab selle töö tegija ettevõtluskontole, polegi vaja rohkem midagi teha, ühtki maksudeklaratsiooni kumbki esitama ei pea. LHV Pank broneerib laekunud 100 eurost 20 protsenti maksude katteks ning kannab MTA-le.
Saadud 20 eurot jagab maksuhaldur tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kogumispensioni makse vahel ning kogu ettevõtluskonto arvestus on inimesele endale näha e-MTA-s. 80 eurot jääb sellisel juhul töötegija tuluks. Kuigi ettevõtluskontot saab hästi kasutada ka juhutööde tegemiseks, tuleks arvestada, et ettevõtluskonto omanik ei saa samal ajal olla arvel registreeritud töötuna.
Ettevõtluskonto avamiseks peab olema LHV Panga klient.