„Näiteks on kasutajatel võimalus portaalis esitada täiendavaid dokumente juba menetluses oleva kinnistamisavalduse juurde ning muuta ja tagasi võtta juba esitatud kinnistamisavaldust ning tasuda samas keskkonnas koheselt ka riigilõiv. Seega laienevad veebipõhised võimalused oluliselt,“ ütles Saartee.
Samuti on uues portaalis võimalik koostada ja esitada määruskaebuseid tehtud kandemääruste peale, anda kinnistusraamatusse kande tegemiseks vajalikke nõusolekuid ning volitusi kinnistamisavalduse esitamiseks.
Kinnistuportaal on mõeldud kasutamiseks kõigile, kellel on vaja esitada kinnistamisavaldus, millele ei ole vaja lisada notariaalselt tõestatud vormis asjaõiguslepingut. Juhul, kui kinnistusraamatu kande tegemise eelduseks on notariaalselt tõestatud vormis asjaõigusleping, koostab ja edastab kinnistamisavalduse kinnistusosakonnale notar.
„Samuti jääb loomulikult alles võimalus esitada kinnistamisavaldus notari vahendusel ka kõigil teistel juhtudel,“ rõhutas Saartee.
Kinnistuportaali edukaks kasutamiseks korraldab registrite ja infosüsteemide keskus (RIK) koolitusi Tallinnas ja Tartus. Koolitused on suunatud põhilistele avalduste esitajatele, nagu näiteks kohtutäiturid, pankrotihaldurid, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste ametnikud. Kokku osaleb kuuel koolitusel ligi 900 inimest. Koolituste salvestused tehakse kättesaadavaks ka RIKi veebilehel www.rik.ee .
Uus kinnistuportaal asub aadressil https://kinnistuportaal.rik.ee .
Pärast kinnistusportaali rakendumist 28. mail ei ole enam võimalik kinnistamisavaldusi kinnistusosakonnale e-posti teel esitada. E-posti teel esitatud kinnistamisavaldused tagastatakse kinnistusosakonna poolt neid registreerimata.