Lisaks 60 meetri sügavusel asuva gaasitoru lõhkumisele on kahjustatud ka Elisa sidekaablit ning selle kahjustatud koht on 70 meetri sügavusel Eesti majandusvööndis.
Hanno Pevkuri sõnul pole gaasitoru plahvatuse osas mõtet ennatlike järeldusi teha, asja uuritakse ja kellelegi kahjustuste tekitamist omistada veel ei saa.
"Pilt, mida oleme näinud toru juurest, kinnitab, et selle vigastuse pidi tekitama mingi jõud, mis ei ole tuukri või väikese allveeroboti polt tekitatud, vigastused on massiivsemad," ütles kaitseminister Pevkur. "Plahvatust pole toimunud, seda kinnitavad seismoloogid."
Välisminister Margus Tsahkna lisas, et juhtum tõstab uuesti päevakorda, mida peab rohkemat tegema kriitilise taristu valvamiseks ja kaitseks ning teemat peab arutama Euroopa Liidu ja NATO tasemel. Eesti on juhtunust teavitanud NATO liitlasi.
Ministrid kinnitasid, et eestlastele ning soomlastele on gaasivarustus tagatud. Eesti saab vajamineva gaasi Lätist ja Leedust. Samuti ei saa lõpptarbija kuidagi aru sidekaabli katkemisest, sest neid on mitu."
Hanno Pevkuri sõnul on otsitud ja otsitakse jätkuvalt võimalusi merealuse taristu valvamiseks ja kaitseks. "Võimalusi on mitmeid, küsimus on rahas," märkis ta.
Küsimusele, kas Soome lahes saab liikuda mõni allveelaev ilma, et Eesti või Soome seda ei teaks, vastas pressikonverentsil kuulajate pool olnud mereväe ülem Jüri Saska, et ei saa.