11.03.2022 Reede

Põllumajandus- ja Toiduamet valmistub avalike ürituste kontrollideks

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) kohtus veebi vahendusel nii kohalike omavalitsuste kui ka kaubanduskeskuste esindajatega arutamaks koostöövõimalusi. Seda selleks, et tagada ohutu toit nii laatadel ning väliüritustel kui ka kaubanduskeskuste koridorides või nende ees olevatel rendipindadel.

PTA kontrollib igal aastal üritustel, tänavatel ja maanteede ääres toidumüüjaid.
PTA kontrollib igal aastal üritustel, tänavatel ja maanteede ääres toidumüüjaid. Foto: pixabay

„Avalike ürituste hooaeg, nagu näiteks erinevad laadad, pole enam kaugel. Oluline on, et kõik, kes üritustel või kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toitu pakuvad, teeksid seda nõuetekohaselt. Siin on aga väga oluline roll kohalikel omavalitsustel ja kaubanduskeskustel,“ selgitas Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Keidi Leppik koostöö olulisust.

Kuna kohalikud omavalitsused ja kaubanduskeskused väljastavad vastavalt lube või rendipinda, on neil kaasvastutus tagamaks, et nende territooriumil pakutakse inimestele ohutut toitu. Oluline on, et toidu müüja täidab kõiki talle pandud nõudeid. Selleks, et tarbijate õigused oleksid kaitstud, on keskne roll kõigi poolte koostööl, et tagada ürituse ohutus, sealhulgas toiduohutus,

selgitas Leppik.

Põllumajandus- ja Toiduamet jätkab avalikel üritustel ja kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toidumüüjate kontrollimist. „Peamiselt keskendutakse toidukäitleja teavitamiskohustusele, toidu jälgitavusele ja temperatuurinõuete täitmisele,“ kirjeldas Leppik.

PTA kontrollib igal aastal üritustel, tänavatel ja maanteede ääres toidumüüjaid. Toidukäitlejad peavad enne tegevuse alustamist teavitama PTA-d enda tegevusest. Igal toidukäitlejal tuleb koostada enesekontrolliplaan, toitu tuleb säilitada ettenähtud temperatuuridel, toit peab olema jälgitav ning tooted nõuetekohaselt märgistatud.

Eelmisel aastal kontrolliti kokku 228 käitlejat, millest enim kontrolle tehti avalikel üritustel (171). Kontrollide tulemusel tuvastati, et 14% käitlejatest polnud oma tegevusest ametit teavitanud. Kõige rohkem oli probleeme toiduteabe esitamisega, enesekontrolliplaaniga, mis oli puudu või puudulik ja jälgitavuse olemasoluga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255