18.06.2012 Esmaspäev

Palgatõusu prognoosib enam töötajaid kui aasta eest

Aasta tagasi oli sama näitaja 19 protsenti. Järgneva kuue kuu jooksul prognoosib palgalangust kuus protsenti töötavatest inimestest, möödunud aasta mais ennustas seda seitse protsenti.

"Enam kui pooled palgatõusu prognoosinud inimestest arvavad, et see jääb vahemikku 1-10 protsenti. Suurimaks erinevuseks võrreldes eelmise aasta tulemustega on see, et pisut on kasvanud vastajate protsent, kes prognoosivad palgatõusu vahemikus 21-30 protsenti. Siiski võib öelda, et palgatõusu suuruse osas on ootused üldjoontes sarnased aasta tagusega, kuid palgatõusu ootavate ja prognoosivate inimeste protsent on kasvanud," kommenteeris tulemusi CV-Online'i turundusjuht Heikko Gross.

Parimaks hindavad oma väljavaateid palgatõusule IT, ehituse ja energeetika valdkonnas töötavad inimesed. Nimetatud valdkondades hindab üle 30 protsenti inimestest, et järgneva kuue kuu jooksul nende positsioonil palk tõuseb.

Kõige tagasihoidlikumad ootused palgatõusu osas on korrakaitse ja päästeteenistuse, avaliku sektori, kultuuri, kunsti, meelelahutuse valdkondades, kus seda prognoosib ligi 10 protsenti.

"Väga selgelt on esil teatud valdkonnad, kus värbamine on kas hoogustunud või on juba pikemat aega valitsenud tööjõu puudus, mis peegeldub nende valdkondade töötajate palgatõusu ootuses," tõi Gross välja.

Ametipositsioonide lõikes hindavad oma väljavaateid parimaks tippjuhid, esmatasandi juhid ehk näiteks töödejuhatajad ja projektijuhid ning tippspetsialistid. Väikseim protsent palgatõusu prognoosivaid töötajaid on lihttööliste ning assisteerivaid ja administratiivtöid tegevate inimeste seas.

Maakondade lõikes hindavad väljavaateid parimaks Harjumaal ja Raplamaal töötavad inimesed, kõige kasinamaks aga Läänemaal ja Viljandimaal töötavad inimesed.

2013. aasta sees prognoosib palgatõusu 45 protsenti töötavatest inimestest, palgalangust neli protsenti.

CV-Online'i poolt 2012. aasta mai lõpus töötajate ja tööotsijate seas läbi viidud küsitlusele vastas üle 7800 inimese üle Eesti. Üle 6500 uuringus osalenuist töötas kas täis- või osaajaga ja pisut alla 1300 ei olnud hetkel tööga hõivatud, teatas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255