Riisalo kinnitab kirjas, et kõik tegevused kuuluvad tulemusvaldkonda „Digiühiskond“ ja programmi „Digiühiskond“ ning jagunevad mitme tegevuse vahel. Üks neist on riikliku küberturvalisuse juhtimine ja koordineerimine ning vaja on 150 000 eurot riikliku küberturvalisuse osakonna majandamiskuludeks seoses Küberjulgeoleku Nõukoguga.
240 750 eurot, sealhulgas 180 000 eurot on vaja asutuste andmeüksuste (data office) tegevuste ja rollide standardmudeli, andmeküpsuse hindamise mudeli ja riigi andmetervise monitooringu lahenduse loomiseks; 43 750 eurot piloodi läbiviimiseks digipädevuste arendamiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) valitsemisalas ja kompetentside kaardistamise analüüsivõimekuse tagamiseks ning 17 000 eurot MKM-i valitsemisala digipöörde käivitamiseks vajalike konsultatsioonide hankimiseks, näiteks MKM-i valitsemisala teenuste portfelli kokku panemiseks.
30 000 eurot kulub teenuste protsesside kirjeldamise metoodika uuendamise analüüsitöödeks, et suurendada teenuste üleriigilist koosvõimelisust, ning 200 000 eurot meetme „Järgmise põlvkonna elektroonilise side juurdepääsuvõrgu passiivse lairibataristu rajamise toetusmeetme tingimused ja kord“ lairiba võrgu ehituse toetusmeetme projekti viimaseks väljamakseks toetuse saajale.
Aastal 2018 on riigil võetud toetuse andmise kohustus Enefit Connect OÜ ees, kes eespool toodud meetme raames ehitab juurdepääsuvõrke välja. Enefit Connect OÜ projekt lõppeb detsembris 2023, misjärel on vajalik teostada viimane väljamakse toetuse saajale.
Sihtotstarbelise reservi tegevuste loetellu tehti viimane muudatus valitsuse 7. septembri istungi otsusega ehk selle seisuga on nimekiri hetkel lõplik, hõlmates 889 000 eurot majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisala IT vajaku kompenseerimiseks.