Välisministeeriumi poolt eelmisel aastal läbi viidud uuring näitas, et vaid iga seitsmes Eesti aukonsul saab rohkem kui ühe majandussuhete-teemalise päringu kvartalis. Veerand Eesti aukonsulitest pole kunagi saanud ärialaseid päringuid või koostöösoove Eesti ettevõtetelt.
„Me peame mõtlema sellele, kuidas parandada ettevõtete, riigi ja aukonsulite koostööd ettevõtluse edendamiseks. Paljud konsulitest on ise aktiivsed ettevõtluse arendajad, omades laia kontaktide võrgustikku, põhjalikke teadmisi kohalikust ärikeskkonnast ja pikka kogemust ettevõtete aitamisel sisenemaks sihtriigi turule,″ rääkis Sulling.
Sullingu sõnul peame siseriiklikult tõstma Eesti ettevõtete teadlikkust võimalusest kasutada aukonsulite tuge. Kõigil Eesti ettevõtjatel, kes soovivad oma tooteid või teenuseid pakkuda uutele välisturgudele, tasuks pöörduda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poole, kes omakorda saab ühendust võtta sihtriigi auskonsuliga.
Aukonsul kaitseb sihtriigis Eesti Vabariigi ja tema kodanike huve ning arendab kahe riigi vahelisi suhteid majandus-, kultuuri-, haridus- ning teistes olulistes valdkondades. Eestil on 186 aukonsulit 82 riigis.
Eesti aukonsulite VII konverents kestab 2.–4. juulini.