Swedbank: maksupoliitikas on riskiks muutuste paljusus ja ebaselgus
"Praegu on nii palju mõjusid tulemas, et me ei tea, kus me oleme järgmise aasta alguses, kus me oleme järgmise kolme aasta pärast," ütles Simson kolmapäeval Eesti Kinnisvarafirmade Liidu ja Swedbanki konverentsil. "See ebaselgus on natuke hullem asi, kui konkreetsed maksumäärad."
Simson tõi oma ettekandes välja ka valitsuse maksupoliitikast enim võitnud ja kaotanud sektorid. Võitjateks on tema sõnul kindlasti hotellisektor käibemaksutõusu ärajäämisest ja põllumajandustootjad lisatoetustega.
Tulumaksuvaba miinimumi tõusuga jääb suurele hulgale palgasaajatest jällegi kuus kätte 64 eurot senisest rohkem, mis tõenäoliselt läheb tema sõnul kaubandusse. "Küsimus on muidugi, et kuhu see läheb täpsemalt," ütles ta. Samas on vaja sellele kuluvad 139 miljonit eelarvesse kuidagi tagasi saada. "A. Le Coqi nahas väga olla ei tahaks hetkel," märkis Simson.
Maksumuudatustest enim kaotavadki tema sõnul õlle, veini, siidri ja mahlade tootjad ja müüjad ning autode müüjad ja pangad.
"Sul pole mõtet konsolideerivat keha Eestisse luua, kui sul on siin pangamaks, aga Lätis, Leedus pole," ütles ta pangamaksu võimalike mõjude kohta.