Potisepa sõnul viitavad jaemüügituru viimase aja arengud Eestis toodetud toiduainete tõrjumisele suurte kettide poeriiulitelt, erandiks on kodumaised kaupluseketid.
Eestis just praegu esimesi kauplusi avav Lidl on tuntud oma hinna- ja ostupoliitika poolest, mis paraku tähendab seda, et kohaliku toiduainetööstuse toodangule jäetakse poeriiulitel sümboolne, kui mitte öelda kaduvväike ruum. Pigem tuuakse sisse võimalikult odav kaup turgudelt, kus tootmise mahud on suuremad ning lõpphinnad tänu sellele madalamad,
ütles Potisepp pressiteates.
"Nii suured kui väiksemad Eesti tootjad on puutunud kokku ka sellega, et uus mängija turul ei soovinud sortimendi osas läbirääkimisi alustadagi, mis tähendab seda, et homme avanevates uutes kauplustes tuleb otsida Eestis toodetud toite ja jooke tikutulega," kommenteeris toiduliidu juht ja lisas, et esialgsetel andmetel koosneb valdav osa Lidli sortimendist Poolas, Leedus ja Lätis, ka Saksamaal toodetud kaupadest.
Potisepp märkis, et murelikuks teeb ka teiste rahvusvaheliste jaekettide jõuline hinna- ja ostupoliitika, mis juba praegu raskendab tema sõnul läbirääkimisi Eesti tootjatega ning mille tulemusena kaovad mitmed Eestis toodetud toidukaubad ka nende lettidelt. Erandiks on toiduliidu juhi sõnul eestimaised kauplused, kes saavad tema hinnangul tarbijatest tootjatega üheselt aru.
Potisepa sõnul on konkurents mistahes turul alati teretulnud, kuid valitsev hinnasurvestamine olukorras, kus igas valdkonnas valitseb kriis, avaldab oma mõju Eesti kodumaise toodangu konkurentsivõimekusele ning vähendab eestimaisete toiduainete kättesaadavust.
Odavpoekett Lidl avab sel neljapäeval kokku kaheksa poodi Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.