Justiitsminister Kristen Michali sõnul tõi aruanne eelmise aasta kohta välja nii positiivseid, kui ka negatiivseid hinnanguid.
"Negatiivse poole pealt tõi aruanne esile aga seiga, et mitmed eelmisesse aastasse planeeritud tegevused tervishoiu sektoris korruptsiooni vältimiseks on veel tegemata, osalt on see põhjendatud vajalike uuringute tegemisega. Olulisi muutusi ei ole toimunud ka seoses korruptsiooni vältimisega juhtimisõiguse taotlemisel, tehnoülevaatusel ja sõidukite registreerimisel ning ka kohalike omavalitsuste rahaliste vahendite läbipaistvuse osas ei saa arenguid pidada piisavaks," ütles Michal.
Positiivsetest asjadest saab Michali sõnul esile tõsta Tartu ülikooli korraldatud tervishoiusüsteemi pettuseid ja korruptsiooniriske kaardistava uuringu ning veebis avaldatud Eesti-spetsiifilise ametnike huvide konflikti ennetamiseks mõeldud käsiraamatu, mis on tõhusaks abimeheks ametnikele korruptsiooniohtude vältimisel.
Valitsus kiitis korruptsioonivastase strateegia aastateks 2008-2012 heaks 2008. aasta aprillis. Strateegia täitmist koordineerib justiitsministeerium ning selle elluviimisel osalevad lisaks mitmed teised ametkonnad. Kehtiv korruptsioonivastane strateegia kehtib vahemikus 2008-2012 ning uue strateegia koostamise ettevalmistamist on ministeerium alustanud. Uue korruptsioonivastase strateegia esitatab ministeerium valitsusele 2013. aasta esimeses pooles.
BNS