Eesti on möödunud Tšehhi Vabariigist ja Indiast. Olgu märgitud, et kriisieelsel 2006. aastal kuulus Eestile edetabelis 19. koht, mis on ka senine parim tulemus.
2012. aasta edetabelit juhivad (TOP10) Hongkong, USA, Šveits, Singapur, Rootsi, Kanada, Taivan, Norra, Saksamaa ja Katar. Eestiga ligilähedasel positsioonil on Tšiili (28), Prantsusmaa (29), Tai (30), Kasahstan (32), Tšehhi (33) ja Poola (34). Käesoleva aasta edetabeli suurimad tõusjad on Leedu (45. kohalt 36-le), Island ja Norra. Austraalia on langenud 6 kohta (9. kohalt 16-le).
Eesti konkurentsivõime tugevaimaks küljeks hinnati tänavu taas valitsuse tõhusust (24. koht), järgnesid infrastruktuur (32. koht), majanduse seisund (38. koht) ja äritegevuse efektiivsus (38. koht). Eesti tõusu edetabelis tagas just majanduse seisundi paranemine (tõus 51. kohalt 38-le).
Lisaks edetabelikohale avaldatakse IMD poolt riikide konkurentsivõime näitaja ka %-na esikohal oleva riigi suhtes. Eesti võimekust hinnati sel aastal 66,9%-ga Hongkongi suhtes, mis on 1,3%-punkti madalam kui mullu.
Eesti ettevõttejuhtide hinnangul on Eesti majanduskeskkonna kõige atraktiivsemateks (efektiivsemateks) külgedeks konkurentsivõimeline maksusüsteem, soodsad hinnad, majanduspoliitika stabiilsus ja ärisõbralik keskkond.
Eesti võtab IMD projektist osa alates 2002. aastas (IMD koostab konkurentsivõime edetabeleid 1989. aastast). Eestipoolseks koostööpartneriks IMD-le on Eesti Konjunktuuriinstituut.
Eesti Konjunktuuriinstituut