28.03.2022 Esmaspäev

Euroopa Keskpank ei määra ega avalda alates 1.aprillist enam Vene rubla kurssi

Seoses sellega ei ole alates 01.04 võimalik tollivormistusel kasutada valuutakoodi RUB ja süsteem(id) ei võta seda vastu ega arvesta seda eurodesse ümber, teatab maksu- ja tolliamet.

1. aprillist ei määra ega avalda Euroopa Keskpank Vene rubla kurssi.
1. aprillist ei määra ega avalda Euroopa Keskpank Vene rubla kurssi. Foto: pixabay

Sellest tulenevalt tuleb deklarandil kõik rublades väljastatud arved arvutada ümber eurodesse. Ümberarvutus tuleb salvestada failina ja lisada deklaratsioonile lisadokumendi koodiga 9900.

Kui tegemist on Euroopa Keskpanga poolt mittenoteeritava valuutakursiga, võib vastavalt juhendile „Euro vahetuskurss välisvaluutade suhtes“ kasutada kurssi, mis on avaldatud mõne teise liikmesriigi, kelle rahaühik on euro, panga või tolli lehel.

Euro on kasutusel järgmistes riikides: Austria, Belgia, Küpros, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad, Portugal, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania.

  • Deklareerides süsteemis Impulss või postipaki deklaratsiooni rakenduses, tuleb valuuta ümberarvestus lisada lisadokumendina (failina) deklaratsioonile (Impulsis dokumendi liik 9900). Dokumendis peab olema viide lehele, mille alusel kurss leiti ja kuupäev mil ümberarvutus toimus.
  • Kui deklaratsiooni esitab eraisik ise reisijadeklaratsiooni rakenduses, siis lisadokumendi lisamine ei ole võimalik, kuid see tuleb esitada ametnikule juhul, kui deklaratsioon läheb kontrolli. Lisadokumendi liik süsteemis Impulss on sel juhul 9900.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255