Riigieelarvest on täidetud 84,1 protsenti aastaks plaanitust – võrreldes eelarve ootustega on kõige paremini laekunud juriidilise isiku tulumaks ning vähem on laekunud eelkõige kütuseaktsiisi.
Käibemaksu laekus teist kuud järjest vähem kui möödunud aasta samal perioodil, kuid oktoobris on see põhjendatav eelkõige ühekordse kõrge võrdlusbaasiga. Käibemaksu laekus oktoobris 135,1 miljonit eurot, mis on 6,8 protsenti vähem kui eelmisel aastal.
Maksustatav käive pöördus augustikuisest vähenemisest taas kasvule, ulatudes septembris 2,9 protsendini. Suuremate tegevusalade (hulgi- ja jaemüük, mootorsõidukite müük, ehitus, toiduainetööstus) keskmine kasv oli seejuures 5,2 protsenti, teistel tegevusaladel keskmiselt 0,2 protsenti.
Tulumaksu laekus oktoobris 57,3 miljonit eurot ehk 20,9 protsenti vähem kui möödunud aasta samal perioodil. Füüsilise isiku tulumaksu laekumine vähenes 9,1 protsenti ja juriidilise isiku tulumaksu laekumine 43,6 protsenti.
Füüsilise isiku tulumaksu langust põhjustas kevadiste tuludeklaratsioonide alusel juurdemääratud tulumaksu 4,1 miljoni eurone vähenemine võrreldes 2012. aastaga ning eelmise aasta oktoobris erakorraliselt suurenenud mitteresidentidelt laekunud tulumaks, mis võrdlusbaasi tõstis.
Septembris aeglustus maksudeklaratsioonidel deklareeritud keskmise palga kasv 7 protsendile ning mediaanpalga kasv 7,4 protsendile võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Suurematest tegevusaladest kasvasid palgaväljamaksed enam hulgikaubanduses (10,9 protsenti) ja kõige vähem ehituses (1,6 protsenti). Palgasaajate arvu kasv püsis samal ajal keskmiselt 0,6 protsendi juures.
Juriidilise isiku tulumaksu laekumise vähenemine on seotud eelkõige erasektori dividendimaksete nihkumisega eelmistele kuudele. Riigiettevõtetelt oodatavatest dividendidest on oktoobri lõpuks laekunud pea pool. Aasta viimastel kuudel on laekumisi oodata veel Eesti Energialt ja Riigimetsa Majandamise Keskuselt. Oktoobri lõpuks on juriidilise isiku tulumaksu laekunud 112,7 protsenti eelarves planeeritust.