Kohus võttis seisukoha, et antud momendil on vara rääkida keskkonna võimalikest kahjudest, kuivõrd keskkonna strateegiline hindamine on ainult üldtasandi dokument ja detailsemal planeerimisel ning mõjude hindamisel tuleks tegeleda jooksvalt võimalike keskkonnakahjude hindamise ja tegevuse suunamisega. Kohus soovitas ELF-il tegeleda protsessi vaidlustamisega just detailsemal tasandil.
"Ainuüksi tulenevalt asjaolust, et vaidlustatud teemaplaneering üldplaneeringuna ei anna kellelegi lõplikku ehitusõigust, on suurem osa kaebajate poolt kaebuses toodud väidetest, mis puudutavad väidetavat kahju ja negatiivsete mõjutuste tekitamist keskkonnale, ilmselgelt asjakohatud, sest teemaplaneeringu alusel ei ole võimalik alustada ehitustegevust ja ehitamisega keskkonnale kahju tekitada," seisab otsuses.
Kohtu hinnangul keskkonna strateegilise hindamise (KSH) menetluse, järeldused ning selles väljendatud lõplikud seisukohad ei anna alust KSH protsessi ja selle aruande heakskiitmise tunnistamiseks õigusvastaseks ning seetõttu teemaplaneeringu kehtestamise otsuse tühistamiseks.
Samuti ei ole kohtu hinnangul ELF suutnud tõendada, et KSH läbiviimisel on rikutud õigusnormides ja kohtupraktikas sätestatut, et KSH aruanne oleks puudulik ja eksitav ning et seetõttu esinesid alused selle heaks kiitmata jätmiseks ja et Paldiskil oleks pidanud tekkima põhjendatud kahtlus selle järelduste paikapidamatuses.
Mullu novembris vaidlustas ELF koos Eesti Ornitoloogiaühinguga Tallinna halduskohtus terminali teemaplaneeringu, mille Paldiski linnavalitsus oli heaks kiitnud sama aasta septembris.
Balti Gaas on terminali rajamiseks sõlminud hoonestusõiguse lepingu Pakrineeme Sadama OÜ-ga, kes omab Pakri poolsaarel 36-hektarilist maatükki. Terminali töödega loodeti algselt alustada käesoleva aasta teises kvartalis.
Kohtuotsus on jõustumata.