21.12.2018 Reede

Riik hakkab uurima tehisintellektiga seotud õiguslikke küsimusi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja riigikantselei krattide ekspertrühm tellib tehisintellekti kasutuselevõtuga seotud õiguslike küsimuste uuringu, analüüsi viivad läbi Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) õiguse instituut koostöös Tehver & Partnerite advokaatidega.

Ka tehisintelliktil on oma õigused.
Ka tehisintelliktil on oma õigused. Foto: Postimees

Tehisintellekti lahendused ehk kratid on tungimas paljudesse eluvaldkondadesse, olgu see liiklus, meditsiin või linnaplaneerimine. Eesti riigis on kasutusel üle kümne kratilahenduse ning erasektor tegeleb samuti aktiivselt tehisintellekti tehnoloogia arendamise ja rakendamisega, teatas MKM.

Ministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut selgitas, et krati all peetakse silmas tehisintellekti süsteemi, mis on õppimisvõimeline ning suudab langetada otsuseid. "Krattide kasutuselevõtul räägime kitsast tehisintellektist, mis tähendab, et kratt on võimeline käituma intelligentselt ühes kitsas valdkonnas. Näiteks kuuluvad siia lahendused nagu hääle- ja pildituvastus, juturobotid ja robotmasinad," lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255